Reply To: Sposób na powiększenie zasięgu Deeper.

Strona główna Forum Echosondy Deeper Tematy ogólne Sposób na powiększenie zasięgu Deeper. Reply To: Sposób na powiększenie zasięgu Deeper.

#15072
artur.tab
Participant

Chciałbym się z wami podzielić sposobem na to jak możecie zwiększyć zasięg Deepera i wykorzystać go do wywózek łodzią na znaczne odległości nawet 500-700m..

Sposobem jak obejść ograniczenia jakie daje łączność WiFi czyli mniej więcej do 100m jest wykorzystanie drugiego telefonu (np.jakiś starszy model co zalega nam w domu a ma łączność za pomocą danych mobilnych)

a więc tak po kolei najpierw telefon parujemy z Deeperem i zamykamy go wewnątrz łódki tam gdzie akumulatory. Łączymy się za pomocą programu Team Viewer z naszym telefonem i sprawa prosta jeśli zasięg jest w miarę dobry w tym rejonie gdzie łowimy wszystko powinno działać jak należy.

Testowałem takie połączenie przy moim Deeper PRO+ i potrafiłem bez problemu wywieźć swoje zestawy na odległości przekraczające nawet 500m.

Minimalnie więcej kombinowania ale mamy profesjonalną sondę do naszej łódki zanętowej na wielkie zbiorniki.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam Janek Karczyński.

Mam pytanie.
Jeśli telefon który wsadzamy do łódki jest połączony z Deeperem za pomocą Wifi to w jaki sposób łączymy się pomiędzy telefonami z użyciem TeamViewera?
W chwili połączenia Wifi, komunikacja np LTE jest wyłączana w telefonie, czyli nie ma możliwości połączenia się z drugim telefonem.
Będę wdzięczny za wyjaśnienie.